Grzegorz Kusz Logo
Kup teraz Poradnik Zdrowia (KSIĄŻKA LUB E-BOOK) w promocji!

PORADNIK ZDROWIA, czyli jak prosto i tanio poprawić zdrowie.

Poznaj praktyczne wskazówki i alternatywne metody od ekspertów i praktyków, dzięki którym będziesz mógł cieszyć się zdrowszym i bardziej aktywnym życiem. Rozpocznij swoją podróż w kierunku optymalnego zdrowia już dziś!
Wiekszość ludzi zmaga się z przewlekłymi dolegliwościami...
mimo że technologia i medycyna stoi na wysokim poziomie. Skoro tak, to dlaczego tak często chorujemy?

Zachodni „SYSTEM” medycyny

Negowanie naturalnych i alternatywnych metod leczenia, znanych od tysięcy lat oraz powszechne leczenie skutków, zamiast przyczyn, prowadzi tylko to chwilowego złagodzenia objawów. Niestety problemy zdrowotne powracają i wiele osób zmaga się z nimi długimi latami.

Niska jakość żywności

Wysoko przetworzone „jedzenie” z marketów zawiera wiele szkodliwych substancji, pestycydów, antybiotyków, konserwantów, wypełniaczy, modyfikowanego zboża czy nadmiar cukru. Dodatkowo masowa produkcja, przepełniona „chemią”, nie ma już wiele wspólnego ze zdrowiem.

Wpływ korporacji i „pigułka na wszystko”

Nie jest tajemnicą, że korporacje farmaceutyczne mają ogromny wpływ na media, lekarzy i tabletki na każdą dolegliwość. Niektórzy mówią „pacjent wyleczony, to klient stracony”. Obecnie mamy leki na prawie każdą dolegliwość, nawet na to, o czym jeszcze nie pomyśleliśmy.

Zanieczyszczony nowoczesny świat

Mikroplastik w oceanach, metale ciężkie, smog, herbicydy i pestycydy to jedynie wierzchołek „góry lodowej”. Siedzący tryb życia, konsumpcjonizm, stres, a dodatkowo dwa lata lockdownów i zamknięcie ludzi w domach oraz wszechobecny strach są również przyczynami wielu dolegliwości.

Jak nie zwariować i żyć lepiej w TYM świecie...

Pełnym reklam leków, wysoko przetworzonej żywności, zanieczyszczonego środowiska i otoczenia FAST?

Poznaj Poradnik Zdrowia

Co zyskasz czytając Poradnik Zdrowia?

 • Otrzymasz wiedzę opartą na naturalnej medycynie i alternatywnych metodach poprawy zdrowia.
 • Dowiesz się, jakzastosować holistyczne podejście do zdrowia.
 • Poznasz najważniejsze zasady, które możesz wprowadzić natychmiast, aby polepszyć swoje zdrowie.
 • Oszczędzisz czas i pieniądze - zamiast kupować drogie leki łagodzące objawy, znajdziesz wiedzę jak w tańszy i być może skuteczniejszy sposób dotrzeć do ich źródła.
 • Pożegnasz się z tymczasową ulgą i przywitasz z trwałym dobrym samopoczuciem.
 • Odkryjesz niedrogie i łatwe sposoby na naturalną poprawę zdrowia i zlikwidowanie podstawowych przyczyn powszechnych dolegliwości.
 • Zbiór szybkich, prostych do wprowadzenia i tanich sposobów na poprawę zdrowia.

To kompleksowy poradnik

w którym zawarliśmy najważniejszą i praktyczną wiedzę wielu ekspertów. Jej poznanie i wdrożenie pomoże w prostszym zadbaniu o zdrowie i lepszym życiu w obecnych czasach. Poradnik przygotowaliśmy w przystępnej formie EBOOK-a, w formacie PDF. Składa się z 235 stron podzielonych na 3 części - w każdej z nich znajdziesz masę praktycznej wiedzy, do wdrożenia już dzisiaj.

Dlaczego większość ludzi nic z tym nie robi?

Powodem są hamujące nas przekonania.
Niestety mimo wszechobecnego dostępu do informacji i powszechnej wiedzy o tym, czego unikać oraz jak poprawić zdrowie, mało kto wprowadza to w praktykę. Nadal większość społeczeństwa żyje w stresie, regularnie je fast-foody i wysoko przetworzone produkty, stosuje używki itp. Skoro wiedza jest na wyciągnięcie ręki, to dlaczego tak się dzieje?

Lenistwo i filozofia FAST

Żyjemy w dynamicznym świecie i również chcemy szybko jeść. Idąc do fast-foodu otrzymujemy posiłek w kilka minut,a dodatkowo nie musimy się wcale natrudzić jadąc do restauracji. Wystarczy aplikacja na smartfonie i nie wstając z kanapy mamy za chwilę dostawę.

Przyjemność

Niezdrowe jedzenie jest często bardzo smaczne. Polepszacze smaku i inne substancje mają za zadanie sprawić, abyś częściej sięgał po ten właśnie produkt. Nierzadko też uzależnia przez ogromne ilości cukru i dodatków. Dodatkowo leżenie przed TV z paczką chipsów czy słodyczy, jest przecież przyjemniejsze niż trening na siłowni.

NIechęć do zmian

Zwlekanie, odkładanie ważnych spraw na później i czekanie na lepszy dzień. Niestety jest to zmora naszych czasów i mimo wiedzy i chęci, nie robimy nic. By tę prokrastynację pokonać potrzebny jest plan działania i wskazówki, które poprowadzą Cię małymi krokami.

Ogrom sprzecznych informacji

Wysyp informacji o zdrowiu może być przytłaczający. Z jednej strony nacisk korporacji i zachodnia medycyna oparta na pigułkach od wszystkiego, z drugiej wysyp ekspertów i specjalistów, którzy skupiają się na różnych dziedzinach. I teraz, co wybrać?

Nasz poradnik jest kompasem...

który poprowadzi Cię przez gąszcz informacji, pomagając wdrożyć zdrowe zmiany w Twoim życiu.

Dla kogo jest ten poradnik?

Dla osób, które szukają sposobów, jak wprowadzić i praktykować zdrowe nawyki żywieniowe

Żyjemy w czasach, w których łatwo dostępna, masowo produkowana tania żywność zalewa sklepowe półki. Konserwanty i wypełniacze to w wielu przypadkach standard składników naszego pożywienia. Jak pokonać letarg bezrefleksyjnych zakupów i praktykować zdrowe nawyki żywieniowe - te informacje znajdziesz w naszym poradniku.

Dla osób chcących wrócić do zapomnianych, naturalnych metod dbania o zdrowie

Medycyna naszych babć, wykorzystanie dobroczynnego wpływu jakościowej, naturalnej żywności kiedyś znany wszystkim, dziś praktykowany jedynie przez nielicznych. Powrót jest prosty, wystarczy mieć świadomość, jak w łatwy sposób można dokonywać wyborów żywieniowych i korzystnie wpływać na swoje zdrowie.

Dla osób, które mają dość przewlekłych dolegliwości

Żyjąc w pośpiechu i nie zwracając uwagi na to co jemy i jak żyjemy, możemy zmagać się z wieloma dolegliwościami i chorobami przewlekłymi nawet w młodym wieku. Niestety bardzo często „systemowy lekarz” przepisuje dożywotnio tabletki, a nasze zdrowie i tak się pogarsza…

Dla tych, którzy nie wiedzą od czego zacząć zdrowe życie

Internet obfituje w informacje dotyczące zdrowia, zdrowego stylu życia, jakościowej żywności. Przesyt informacji może jednak spowodować, że będziesz zastanawiać się, jak postawić ten pierwszy krok. Poradnik to kompendium wiedzy, która przystępnie podana pomoże Ci rozpocząć (i kontynuować) przygodę zdrowego życia.

Dla osób chcących rozpocząć przygodę z superfoods

Cenne i wyjątkowe składniki odżywcze można odnaleźć w prostych, znanych wszystkim produktach. Równocześnie wystarczy drobna różnica w spożywanej przez nas żywności, którą pozornie można by nazwać superfoods, a tracimy sporo z wartości składników w niej zawartych. Nasz poradnik wskaże Ci czego unikać, a na co zwrócić uwagę, by wyciągnąć z jedzenia jak najwięcej dobrego.

Dla kogo NIE jest ten poradnik?

Dla osób, zamkniętych na nową wiedzę i ślepo podążającymi wg SYSTEM-owych zaleceń

Świat zachodniej medycyny często neguje alternatywne metody poprawy zdrowia. A to właśnie naturalna medycyna w wielu miejscach na świecie jest stosowana skutecznie od tysięcy lat. Jeśli uważasz, że tabletką możesz wyleczyć wszystko i tylko lekarz, do którego chodzisz od 20 lat ma rację (mimo, że stale chorujesz), to po prostu przy tym zostań. Po co burzyć sobie światopogląd 🙂

Dla naturopatów i innych specjalistów od zdrowia

Ten poradnik skierowany jest dla osób początkujących i średnio-zaawansowanych. Jeśli jesteś specjalistą, wiedza zawarta w naszej publikacji będzie CI prawdopodobnie już znana.

Dla osób, które wymagają specjalistycznej opieki medycznej lub leczenia farmakologicznego.

Poradnik o zdrowiu zawiera mnóstwo wartościowej wiedzy, jednak nie zastąpi specjalistycznej opieki medycznej lub leczenia farmakologicznego. Jeśli masz poważne problemy zdrowotne, zawsze powinieneś skonsultować się ze swoim lekarzem, dietetykiem klinicznym czy innym specjalistą. Same zalecenia żywieniowe czy suplementacja z poradnika na pewno się przydadzą, ale nie zastąpią koniecznej opieki specjalisty.

Co wchodzi w skład poradnika?

Co tam znajdziesz?
 • Ponad 235 stron praktycznych porad opartych na doświadczeniu i wiedzy wielu ekspertów.
 • Wiedzę z zakresu medycyny naturalnej, którą każdy powinien poznać, skondensowaną w jednym praktycznym poradniku.
 • Trzy bogate i zróżnicowane pod względem treści części, każda z ogromnym zasobem wskazówek, porad i wiedzy.
 • 1 część autorstwa naszego zespołu, to kompendium wiedzy ogólnej. Na ponad 100 stronach znajdziesz najważniejszą wiedzę i praktyczne porady, jak holistycznie zadbać o zdrowie. Od nawyków żywieniowych, przez suplementację, po świadome zakupy.
 • 2 część to zbiór wiedzy, którą przekazywali goście naszych wywiadów. Z 16 filmów wyciągnęliśmy to, co najważniejsze, abyś w prostych krokach mógł wprowadzić ich wskazówki w praktyce.
 • W 3 części zapytaliśmy naszych ekspertów o porady na szybkie, proste i tanie sposoby na poprawę zdrowia. Zebraliśmy je specjalnie dla Ciebie, abyś niezależnie od doświadczenia i stanu portfela, mógł cieszyć się lepszym życiem.
 • Proste grafiki obrazujące praktyki, które warto wdrożyć. W tej formie z pewnością łatwiej je zapamiętasz!
 • Zbiór przepisów na własne, jakościowe produkty i mieszanki, zachwycające nie tylko podniebienia, ale też dobroczynnie wpływające na Twoje zdrowie.
 • Interaktywne elementy, za pomocą których łatwo możesz rozszerzyć wiedzę i znaleźć dodatkowe informacje z interesujących Cię tematów.

Poznaj naszych ekspertów

Nasz zespół stworzył poradnik na bazie doświadczeń i wiedzy wielu ekspertów. Dodatkowo zaprosiliśmy 7 gości, którzy podzielili się dodatkową wiedzą i stworzyli 3 część naszego poradnika.

Ryszard Grzebyk

Autor książki „Rak to nie wyrok”, dyplomowany w Kanadzie osteopata (DOMP), doktor medycyny naturalnej (DNM) i chińskiej (DTCM), specjalizujący się głównie w chorobach chronicznych. Opracował łańcuch przyczynowo-skutkowy powstawania chorób i na jego podstawie sposób leczenia przyczynowego.

Sebastian Kilichowski

Ekspert Biohackingu. Dyplomowany dietetyk kliniczny, który prowadził ponad 400 podopiecznych, a obecnie tworzy projekt jakim jest EyeShield, czyli firmę produkującą okulary blokujące światło niebieskie i zdrowe oświetlenie. Aktualnie skupia się na edukacji o wpływie światła na zdrowie i rytmie dobowym. Organizuje w tej tematyce webinary, szkolenia dla firm oraz prelekcje dla uczelni.

Kamil Lelonek

Programista z podwójnym dyplomem inżyniera. Ukończył studia dietetyczne na University of Copenhagen oraz studia podyplomowe z psychodietetyki na Uniwersytecie SWPS we Wrocławiu. Właściciel Hack Your Brain – strony związanej z biohackingiem.

Anna Mazurczyk

Dietetyk kliniczny bazująca na wiedzy medycyny naturalnej. Od 2014 roku zajmuje się zieloną żywnością, tj. sokiem z trawy jęczmiennej i chlorellą.

Marek Purczyński

Fizjoterapeuta, trener i autor Totalnej Terapii. Popularyzator szeroko pojętej kultury fizycznej i dbania o zdrowie. Autor najpopularniejszego polskiego videobloga na YT traktującego o zdrowiu i fizjoterapii.

Bracia Rodzeń

Łukasz i Mateusz – bliźniacy, którzy są lekarzami, propagującymi niskowęglowodanowy styl życia LCHF/KETO. Idą pod prąd i obalają nawet najbardziej skostniałe teorie systemu medycznego.

Bogdan Smolorz

Piekarz specjalizujący się w zdrowym bezglutenowym BIO pieczywie. Z pasją i pełnym zaangażowaniem wyznaje misję „Kochaj – Służ – Dbaj”. Propagator rzemieślniczego piekarstwa z misją i powrotu do naturalności.

Co znajdziesz w sieci

Komentarze zadowolonych klientów

Dodatkowe korzyści

Holistyczna wiedza w pigułce

zawierająca najważniejsze informacje, które powinien posiadać każdy, komu zależy na zdrowiu.

Kompendium pomysłów i inspiracji

jak za pomocą prostej zmiany nawyków żywieniowych i łatwej aktywności fizycznej dodać sobie więcej energii w codziennym życiu.

Porady znanych ekspertów

Poradnik stworzony jest na bazie wiedzy i doświadczenia ekspertów od zdrowia, a dodatkowo 7 osób napisało specjalnie dla Was bonusowe materiały.

Zamów Poradnik Zdrowia w promocji

ZESTAW
KSIĄŻKA + EBOOK

Poradnik Zdrowia

127 zł
174 zł
Najniższa cena z ostatnich 30 dni to 127 zł
WERSJA FIZYCZNA
KSIĄŻKA

Poradnik Zdrowia

87 zł
Najniższa cena z ostatnich 30 dni to 87 zł
PDF, MOBI, EPUB
E-BOOK

Poradnik Zdrowia

87 zł
Najniższa cena z ostatnich 30 dni to 67 zł

FAQ

Najczęściej zadawane pytania

NOTA PRAWNA
Treść niniejszego e-book'a, jego fragmenty i poszczególne teksty w nim zamieszczone nie stanowią jakiejkolwiek opinii lub porady wiążącej dla czytelnika. Przedstawione materiały służą jedynie celom informacyjnym i nie powinny stanowić podstawy do podejmowania decyzji. Wydawca i autorzy tekstów nie odpowiadają za treści zamieszczone w e-book'u w zakresie, w jakim odbiorcy mogliby doznać szkody, podejmując jakiekolwiek czynności na podstawie informacji w nim zamieszczonych.
Treść niniejszego e-book'a i poszczególne teksty stanowią opis ogólny, nie mogący być utożsamianym z indywidualnym stanem, który może zaistnieć lub istnieje u danego czytelnika. Treść jest stworzona na podstawie wiedzy i doświadczeń wielu autorów, jednak jest to tylko prywatna opinia i pogląd danej osoby, która nie stanowi, porady medycznej. Indywidualny stan u danego czytelnika, powinien być w pierwszej kolejności przedmiotem konsultacji ze specjalistą, a dalsze działania podejmowane pod nadzorem specjalisty. Poradnik nie jest dla osób, które wymagają specjalistycznej opieki medycznej lub leczenia farmakologicznego - tu konieczne jest indywidualne prowadzenie przez specjalistę. Żaden poradnik z nową wiedzą tego nie zastąpi!